fbpx

Festival Uvědomění

PŘEDNÁŠEJÍCÍ

hyiah

Hiah Park

Hiah je korejská šamanka (mudang), která se specializuje na umění rituálního tance. Působila jako dvorní hudebnice a tanečnice, získala magisterský titul v oboru tance a na univerzitách vyučovala korejský tanec a etnologii, zvukovou a pohybovou improvizaci.

V roce 1981 byla zasvěcena jako mudang a začala cestovat po celých Spojených státech, Evropě a Koreji, kde předváděla šamanské rituální tance, tanec transu a tradiční korejské tance. Vede přednášky a workshopy zabývající se duchovním léčením a technikami extáze. Její mezinárodní práce podnítila obnovený zájem o starověké korejské duchovní praktiky a respekt k nim a stala se tedy prostředníkem pro duchovní léčení a transformace.

marianjelinek

PhDr. Marian Jelínek, Ph.D.

Hokejový trenér, mentální kouč, manažer, pedagog a spisovatel, který se mimo jiné proslavil i dlouholetou spoluprací s Jaromírem Jágrem, se více než 35 let zabývá sportovní psychologií a mentálním koučingem. Individuálně spolupracuje s manažery a vrcholovými sportovci (v současnosti např. s Karolínou Plíškovou, Petrem Mrázkem, Terezou Bledou a dalšími olympioniky). Své mnohaleté zkušenosti využívá při přednáškách nejen asociacím a klubům napříč všemi sporty, ale také firmám z různých oborů nebo širší veřejnosti. Je garantem oboru Psychologie pro manažery a MSc. postgraduálního studia na Newton University. 
martin_jan_stransky

MUDr. Martin Jan Stránský, M.D, FACP

MUDr. Martin Stránský je profesorem na Yaleské univerzitě, USA, kde je dodnes primářem, současně je např. děkanem, přednostou i profesorem pro obor neurologie a klinická diagnostika a je i zakladatel projektu Prague Selective Program – největšího letního programu pro studenty medicíny na světě. V průběhu jeho více než 30 let zkušeností s medicínou nejen v České republice se jeho „koníčkem“ staly studie různých funkcí lidského mozku. Zajímá se o globální medicínu, včetně různých systémů léčení a je poradcem různých národních i nadnárodních organizací, v nichž se zaměřuje na zlepšení a zefektivnění péče. MUDr. Stránský se v současnosti převážně věnuje neurologickým dopadům moderní technologie na lidský mozek a na lidskou budoucnost. Na toto téma přednáší v současnosti po celém světě.

markdzirasa

Mark Dzirasa

Mark je spisovatel, firemní trenér, korporátní kouč, motivační speaker, duchovní mentor a umělec. Za 25 let v oboru profesního a osobního rozvoje a psychologie úspěchu přednášel Mark pro více než sto tisíc posluchačů a pro firemní klientelu školí i v mnoha evropských zemích. Vyučuje mentalitu úspěšných, komunikaci, prezentační a prodejní dovednosti, typologii osobností, řeč těla, koncentrační, relaxační, meditační a vizualizační techniky. Pro firemní svět pak leadership, time-management a osobní efektivitu, vyjednávání či team building a na seminářích pro veřejnost své přednášky navíc rozšiřuje o témata týkající se například rodičovství, finančního hospodaření, kariérního vzestupu, nacházení partnerů, zdravého životního stylu či nacházení životního smyslu a jeho naplnění.

janrak

RNDr. Jan Rak, Ph.D.

Profesor kvantové fyziky Jan Rak se dlouhodobě zabývá propojením spirituality s kvantovou fyzikou. Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy a po získání doktorátu působil jako vědec v mnoha zemích světa, mimo jiné ve švýcarském CERNu. Věří v to, že náš způsob myšlení a vyjadřování se promítá do reality, tj. kvalita našeho myšlení rozhoduje o kvalitě našeho života. Profesor Jan Rak je přesvědčen, že si realitu vytváříme sami za pomoci našich myšlenek. „Každý si tvoří realitu svým myšlením, nebo spíš tím, na co upíná pozornost.“

margitslimakova

PharmDr. Margit Slimáková

Margit je specialistkou na zdravotní prevenci a výživu, propagátorkou skutečného jídla, vzdělává a zlepšuje výživu ve školách a v nemocnicích, je spisovatelkou a blogerkou. Její práce ji zavedla do zemí jako je USA, Čína, Německo nebo Francie, odkud se po 10 letech vrátila do Čech, kde se věnuje především osvětě v oblasti výživy a veřejného zdraví. Stala se odbornou grantkou projektu Příznivá péče o zdraví dětí, která prosazuje modernizaci spotřebního koše a regulaci prodeje sladkostí a nezdravých potravin ve školních automatech či bufetech. V oblasti výživy doporučuje především konzumaci přirozených, minimálně průmyslově upravovaných potravin. 
V následujících týdnech představíme další přednášející …